Новини

Про участь у роботі міжнародної конференції «The terrorist state terrorism as a state weapon»

Conference

Сучасні виклики щодо організації боротьби та протидії міжнародного тероризму після початку російсько-української війни стали все більш складними. Напевно, востаннє, коли обговоренню питань визнання держави-терористом чи спонсором тероризму підіймалось на початку XXI століття після терористичного акту в Сполучених Штатах Америки та успішної операції по протидії терористам в таких країнах як Ірак, Іран, Афганістан тощо. Події які відбувається в Україні є дещо іншими: росія методично здійснює дії спрямовані на вчинення військових злочинів, геноциду, знищує промислову інфраструктуру, завдає непоправної екологічної шкоди, щодня обстрілює помешкання українців, методично знищує мирне населення використовуючи при цьому заборонені міжнародним правом засоби. За своїм масштабом та інтенсивністю жодна інша війна після Другої світової не була такою жорстокою та кривавою.

Поряд із цим, вітчизняні та закордонні правники намагаються донести до вищого керівництва держав та міжнародних організацій про назрілу необхідність переглянути існуючу сьогодні практику протидії рф як країні, що розпочала війну та вжити достатніх заходів для притягнення військово-політичного керівництва, військових зс рф, найманців приватних військових компаній до кримінальної відповідальності.

Ці та не тільки теми були в центрі обговорень міжнародної наукової конференції «The terrorist state terrorism as a state weapon» яка проводилась 15-16 червня на базі Морського університету Констанци. Нашу правничу школу представили кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Іван Торончук та кандидат юридичних наук, асистент, заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Павло Крайній. Тема виступу: «International Terrorism and Genocide of the Ukrainian People as russian federation’s Attempt to Affect the International Legal Order» («Міжнародний тероризм та геноцид українського народу як спроба впливу російської федерації на міжнародний порядок»).

Переконані, що вітчизняна наукова спільнота має використовувати такі міжнародні наукові майданчики для висвітлення та переконання закордонних колег у тому що керівництво рф та їх зс повинні понести кримінальну відповідальність за скоювані злочини, що у свою чергу вимагає перегляду існуючих сьогодні механізмів визначення понять «держава-терорист», «держава – спонсор тероризму».

Ivan Toronchuk

Іван Торончук

к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., аситент, заступник декана факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків