Важливим завданням наперекір складній ситуації в Україні є не тільки реформування системи освіти відповідно до нових реалій, але й збереження студентського контингенту, який є національним та інтелектуальним потенціалом України, та стимулювання до навчання цьогорічних випускників та абітурієнтів саме в нашій державі.
Чому варто сьогодні обирати фах юриста? Чи безпечно вступати до українських вишів? Чому саме юридичний факультет Чернівецького національного університету є тим унікальним факультетом, колектив якого допоможе отримати необхідні знання, щоб стати висококваліфікованим юристом? Юрист-міжнародник – це лише про престиж?
Ці та інші актуальні питання були у фокусі профорієнтаційної онлайн-зустрічі викладачів кафедри Європейського права та порівняльного правознавства та цьогорічних випускників, яка відбулася 14 квітня 2022 року. У заході взяли участь викладачі кафедри, студенти юридичного факультету 1 та 5 курсів, які навчаються за спеціальністю «Міжнародне право», учні 11 класу ( гуманітарного профілю) Ліцею №11 «Престиж» м. Чернівці, Чернівецької ЗОШ І-Ш ст. та ін.
Професія юриста завжди була і залишається престижною. Це вибір шляху відповідальності, справедливості, цілеспрямованності. Правники завди були і в сучасних умовах є надзвичайно затребуваними на ринку праці.
Юрист-міжнародник – це не просто престижний фах, сьогодні – це справжній воїн надважливого дипломатичного фронту, захисник інтересів України в органах міжнародного правосуддя. Учасники зустрічі аргументовано переконували майбутніх абітурієнтів, що спектр застосування отриманих знань і умінь за спеціальністю «Міжнародне право» дуже різноманітний: міжнародна цивільна служба в міжнародних міжурядових організаціях; державна служба в органах законодавчої, виконавчої та судової влади України; нотаріат та адвокатура; робота в дипломатичних та консульських представництвах, постійних та тимчасових міжнародних місіях; служба у транснаціональних корпораціях, банківських установах, проектах з іноземними інвестиціями; морських та річкових портах і митницях; правоохоронних органах. Більше того, активне прикордонне співробітництво західного регіону загалом, і Буковини, зокрема, зумовлює потребу у фахівцях з питань міжнародного права, як-то зовнішньо-економічних угод та ін.
Учасники – як викладачі кафедри, так і студенти, які вже навчаються на юридичному факультеті – наголошували, що у рамках здобуття освітніх послуг студенти матимуть можливість не тільки вивчати національне право, міжнародне право, а й оволодіти професійно двома іноземними мовами. Участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, навчання за обміном, стажування в міжнародних організаціях – всі ці можливості будуть на юридичному факультеті реаліями. У рамках підписаної угоди між Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича та Сучавським університетом ім. Штефана Великого (Румунія) майбутні студенти будуть мати можливість паралельного навчання студентів магістерської програми спеціальності «Міжнародне право» юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича в Сучавському університеті Штефана Великого у магістратурі факультету права та адміністрування за програмою Подвійного диплому.
Всіх учасників зустрічі було поінформовано про День відкритих дверей на юридичному факультеті, який планується на 7 травня 2022 року для того, щоби потенційні абітурієнти могли наживо познайомитися з факультетом, поспілкуватися з викладачами та студентами.
Світлана Карвацька
докторка юридичних наук, доцентка кафедри Європейського права та порівняльного правознавства
Наталія Кирилюк
кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри Європейського права та порівняльного правознавства