Новини

Стань студентом юридичного факультету на один день

Stan studentom yurfaku na odyn den 2024

Третій рік поспіль, в травневі дні, юридичний факультет приймає молодь, яка виявила бажання ознайомитися, а в майбутньому й обрати фах правника.

Понад п’ятдесят абітурієнтів з різних регіонів України долучилися до профорієнтаційного заходу «Стань студентом юридичного факультету на один день».

Учнів шкіл 9, 10, 11 класів, студентів коледжів зустріли в стінах юридичного факультету представники адміністрації, викладачі та студенти освітніх програм «Право» та «Міжнародне право».

З вітальним словом до абітурієнтів звернувся декан юридичного факультету, професор Вдовічен Віталій Анатолійович. Він наголосив, що такі заходи є доброю традицією юридичного факультету і така зустріч сприятиме розумінню та усвідомленню молоді важливого вибору у житті. Про організацію освітнього процесу, особливості навчання, унікальність освітніх програм, студентського життя, міжнародних обмінів, дозвілля розповіла заступник декана, доцент Меленко Оксана Володимирівна.

Для учнівської молоді такий формат зустрічі був не лише цікавим, але й корисним.

Зокрема викладачі кафедри процесуального права у формі інтерактивної лекції продемонстрували роль адвоката в системі захисту прав людини. Практикуючі адвокати на прикладах розповіли про важливу, а в окремих випадках і вирішальну роль адвоката у вирішенні цивільних та кримінальних справ.

Дискусія на тему «Хто такі юристи і що таке юриспруденція?» сприяла до обговорення викликів та реалій сучасної юриспруденції. Абітурієнти визначили, що найголовніше у професії – любити свою роботу та прагнути допомагати людям. А успішний юрист має мати логічне та критичне мислення, бути гнучким та з високою фаховою підготовкою, комунікабельним і відповідальним.

Під час слідчого експерименту, який було проведено у вигляді лабораторного практикуму викладачами кафедри кримінального права учні поринули в наближені до реальної ситуації події розслідування злочину. Криміналістична лабораторія стала місцем з’ясування всіх обставин у справі.

Модельне засідання Міжнародного кримінального суду за позовом України «Про депортацію та примусове переміщення росією українських дітей» показало абітурієнтам в якому напрямку працює кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства. До модельного засідання долучилися й студенти, які разом з викладачами представили судовий процес з елементами ділової гри.

Так само для учнів був корисним воркшоп на тему «Медіація або як домовлятися в конфлікті», який представили викладачі кафедри публічного права, професійні медіатори. Молоді люди самостійно розпізнавали конфлікт, знаходили способи його вирішення, навчалися прийомам активного слухання.

І кожен з абітурієнтів розумів, що під час трудової діяльності в майбутньому можуть виникати спори, які пов’язані з трудовими правовідносинами. Саме цьому питанню приділили увагу викладачі кафедри приватного права, які в доступній формі, моделюючи конкретні життєві ситуації, допомогли абітурієнтам розібратися в особливостях вирішення спорів, що виникають з трудових правовідносин.

Цікаві дискусії виникли також з приводу питань розподілу майна подружжя, шлюбного договору, витребування аліментів і позбавлення батьківських прав. Викладачі кафедри приватного права роз’яснили та допомогли абітурієнтам зрозуміти особливості роботи правника у сфері сімейного права.

Висловлюємо вдячність учнівській молоді за щирий інтерес до професії правника, особливостей освітнього процесу, студентського життя, великих перспектив та цікавого майбутнього!