Нові горизонти плідної співпраці

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
employment contract job offer

Питання працевлаштування студентів, сприяння максимально повній реалізації їх як правників є одним з пріоритетних завдань нашої правничої школи. Ціла зіркова плеяда випускників юридичного факультету ЧНУ успішно працюють за різними правничими професіями, виявляючи професійну майстерність та стверджуючи себе як юристи-професіонали. Нинішньому поколінню випускників також відкриті нові горизонти у досягненні своїх цілей, потрібно лишень прикласти максимум зусиль, бути креативними, наполегливими, ініціативними та творчими. При цьому рідна alma mater допоможе своїм вихованцям знайти себе у вирі правничої діяльності, самоствердитись як особистості і правнику.

Одним з важливих кроків на цьому шляху є започаткування плідної та тісної співпраці юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича та Чернівецької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості. Заплановано цілу низку важливих кроків на шляху такої співпраці, а першим кроком стало проведення 27 травня 2021 року зустрічі фахівців центру зайнятості зі студентами 4 та 5 курсів юридичного факультету. Зустріч відбулась в режимі on line на платформі GOOGLE MEET, в ній взяли участь адміністрація юридичного факультету, директор Чернівецької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості Хомич Ігор Васильович, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Волошина Олександра Василівна, начальник відділу активної підтримки безробітних п. Масова-Брукер Тетяна Олександрівна. До проведення зустрічі долучилися і потенційні роботодавці – заступник директора КП «Міжнародний аеропорт «Чернівці» імені Леоніда Каденюка Бордіженко Олександр Вадимович та представник адвокатського об’єднання «Марія» Романюк Юрій Леонідович.

Предметом цікавої зустрічі стали питання взаємодії юридичного факультету, центру зайнятості та роботодавців у питаннях працевлаштування випускників. Зокрема, п. Волошина О.В. розповіла студентам про мету діяльності міського центру зайнятості, форми та напрями його роботи, а також про практичні механізми допомоги студентам у пошуку роботи. Акцентовано увагу на вимогах до резюме про кандидата на певну посаду, висловлено практичні поради щодо його заповнення та презентації.

П. Масова-Брукер Т.О. розповіла студентам про напрями реалізації центром занятості програми «Планування кар’єри – запорука успішного майбутнього», про необхідні перші кроки щодо свого працевлаштування, надала практичні поради щодо максимально ефективної презентації кандидата на посаду перед потенційним роботодавцем. Відзначено, що основна мета зустрічі – це налагодження прямої співпраці факультету з роботодавцями, сприяння пошуку студентам роботи за фахом правника. До студентів донесено інформацію про режим роботи центру зайнятості, можливість надання безоплатних консультацій як в режимі онлайн, так і офлайн. Акцентовано увагу на можливостях студентів відвідувати тренінги, семінари задля якісного представлення себе на ринку праці.

Виступи фахівців центру зайнятості викликали жвавий інтерес у студентів, було поставлено ряд важливих та цікавих питань, зокрема про порядок онлайн реєстрації резюме, про можливість поєднання практичної роботи та навчання тощо. Цікавим було питання про навички, на які звертають увагу роботодавці при підборі кандидата на посаду. Фахівці відзначили, що такими якостями мають бути, насамперед, ініціативність, вміння працювати в команді, обізнаність, бажання навчатись та розвиватись, дисциплінованість. Саме ці якості і прагнуть розвинути у студентів за час навчання на юридичному факультеті, розуміючи їх неоціненну важливість для подальшої практичної роботи.

Звісно, найбільший інтерес викликала в аудиторії інформація про перелік вакансій для працевлаштування за правничими професіями, вимоги до претендентів та особливості роботи. Відзначимо, що вся актуальна інформація щодо вакансій із відповідними вимогами, а також контактні дані центру зайнятості будуть розміщені на сайті юридичного факультету.

Безумовно, зустріч з фахівцями міської філії центру зайнятості є важливим кроком на шляху сприяння студентам у працевлаштуванні, самореалізації себе як правника, як професіонала своєї справи.

Офіційний веб-сайт https://www.dcz.gov.ua/

Олег Орловський

Заступник декана юридичного факультету з навчально-виховної роботи