Новини

«Ovidius Summer Law School 2023»: нові горизонти міжнародної співпраці

Chnu Delegation

Багаторічна наукова співпраця (організація та проведення круглих столів, науково-практичних міжнародних конференцій, написання колективних монографій, участь у проєктах за програмою Еразмус) між юридичним факультетом Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та факультетом права і адміністративних наук університету «Овідіус» (м. Констанца, Румунія) на початку цього навчального року вийшла на новий рівень.

Викладачі та студенти юридичного факультету взяли участь у роботі ІІ Літньої правничої школи «Ovidius Summer Law School 2023». Представники 9 навчальних закладів із 4 країн в період з 7 по 9 вересня 2023 р. отримали унікальну можливість поділитися своїми здобутками та ознайомитись із актуальними питаннями юридичної науки та практики. Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича представили кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Іван Торончук, кандидатка юридичних наук, доцентка, доцентка кафедри приватного права Оксана Кіріяк та кандидатка юридичних наук, доцентка, асистентка кафедри кримінального права Мар’яна Тома.

Захід проводився за тематичними напрямками, кожен з яких був представлений окремою секцією. Команди спікерів, до складу яких входили фахівці з різних галузей права, знайомили слухачів із актуальними темами вітчизняної та зарубіжної юриспруденції. Під час їх обговорення виникали змістовні дискусії, а присутні студенти мали змогу проявити себе в різних практикумах, що були запропоновані організаторами та доповідачами.

Кульмінацією заходу стало представлення наукових есе. Команда студентів юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича у складі студентки 3 курсу Анни Павлюк та студентки 4 курсу Дани Лукіян отримали позитивні відгуки від учасників заходу та журі. Робота Дани Лукіян отримала особливу нагороду – диплом з відзнакою.

Своїми враженнями ділиться стедентка 4 курсу Дана Лукіян: «Констанца – чарівне місто на березі Чорного моря без перебільшення стало епіцентром надзвичайно насичених подіями днів для студентів з Румунії, Молдови та України, які взяли участь у роботі «Ovidius Summer Law School 2023». Основною метою літньої школи було залучення студентів-правників до обговорення актуальних правничих тем, сприяння міжкультурному обміну і співпраці. Учасники представляли різні правничі школи, що зробило цей захід надзвичайно цікавим і різноманітним. Під час обговорень та взаємодії я отримала можливість перевірити свої вміння та навички публічного виступу, взяти участь у дискусії з моїми колегами з інших країн. Щоденний розклад заходу був настільки насиченим, що кожен учасник відчував неймовірний рівень мотивації. Вранці стартували наукові лекції, а вже після обіду студенти мали можливість ознайомитись з визначними місцями цього прекрасного міста та отримати естетичне задоволення. На завершення літньої школи всі учасники були сповнені позитивними емоціями та враженнями, практичним досвідом та новими знайомствами».

Висловлюємо щиру подяку представникам факультету права та адміністративних наук університету «Овідіус» за активну підтримку наших спільних проєктів та заходів. Особлива подяка декану факультету права та адміністративних наук, професору Адріану Стойці, професору Василе Драгіче, доктору, асистенту декана Ентоні Мерфі, спікерам за високий рівень організації та проведення «Ovidius Summer Law School 2023» та підтримку українського народу в боротьбі за державність і незалежність проти російської військової агресії.

Pavlo Krainii CHNU

Павло Крайній

к.ю.н., асистент кафедри публічного права, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків

Ivan Toronchuk

Іван Торончук

к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства