Новини

Будні Юридичної клініки

Legal Aid

Незважаючи на початок повномасштабної війни, Юридична клініка продовжує свою діяльність у сфері захисту прав та свобод громадян України.

Здебільшого за правовою допомогою звертаються люди похилого віку (пенсіонери), малозабезпечені та багатодітні сім’ї, люди з особливими потребами, внутрішньо переміщені особи, військовослужбовці та члени їх родин, молодь.

Найпоширенішими категоріями звернень є:

  • розірвання шлюбу;
  • стягнення аліментів;
  • оскарження відмови Пенсійного Фонду України у здійснені перерахунку пенсії військовослужбовцям;
  • встановлення фактів що мають юридичне значення;
  • визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною і призначення опікуна/ піклувальника.

У зв’язку з новими реаліями Юридична клініка активно надає консультації для військовослужбовців та їх сімей, а також проводить консультації для внутрішньо переміщених осіб. Лише протягом останнього року, командою Юридичної клініки було опрацьовано понад 40 звернень від внутрішньо переміщених осіб, надано більш ніж 20 консультацій для військовослужбовців та їх родин, а також складено 86 заяв як процесуального так і непроцесуального характеру до різних інстанцій. Переважна більшість із складених заяв до суду мають позитивний результат, про який ми завжди звітуємо у історіях успіху на сторінках у соціальних мережах Юридичної клініки.

Варто зазначити, що командою Юридичної клініки активно проводиться практичне навчання студентів юридичного факультету, яке реалізується шляхом наданням студентами безоплатної правової допомоги клієнтам Юридичної клініки. Студенти-консультанти активно залучаються до складення позовних заяв до суду, підготовки консультацій та складення запитів, заяв та звернень.

Також, ми працюємо в інформаційному полі, висвітлюючи зміни та нововведення у законах та інших нормативно правових актах шляхом створення публікацій на офіційних сторінках у соціальних мережах Юридичної клініки.

Ми пишаємося тим, що робимо важливий внесок у життя громадян навіть у такий складний період для нашої держави та продовжуємо надавати безоплатну правову допомогу тим, хто цього потребує.

nastia-kalytyuk

Анастасія Калитюк

Керівниця Юридичної клініки