ЮРИДИЧНІ КЛІНІКИ – АГЕНТИ МЕДІАЦІЇ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
yurydychni kliniky ahenty mediatsii

Юридична клініка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича повідомляє, що 15 жовтня 2019 року стартував проект «Юридичні клініки – агенти популяризації медіації як способу вирішення спорів», поданий в рамках оголошеного в серпні 2019 року Асоціацією юридичних клінік України першого конкурсу ініціатив регіонального розвитку юридичних клінік України, що проводиться в рамках реалізації проекту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”, який здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проблеми, на вирішення яких спрямований проект – це низький рівень знань та навичок щодо медіації у викладачів та студентів, які консультують клієнтів у юридичних клініках, а також відсутність горизонтальної співпраці юридичних клінік між собою та з правозахисними громадськими організаціями і професійними медіаторами.

Метою проекту є навчити студентів та викладачів щонайменше 3-х юридичних клінік, залучених до проекту, базовим основам медіації, створити та розвинути на основі даних юридичних клінік регіональну мережу агентів популяризації медіації, яка базується на цінностях, принципах, практиках і методах відновного підходу до вирішення спорів, налагодити співпрацю з медіаційними та правозахисними громадськими організаціями, професійними медіаторами.

В проекті беруть участь – юридична клініка юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, юридична клініка Університету Короля Данила, юридична клініка «Феміда» Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ.

Партнерами по реалізації проекту виступають: громадська організація «Буковинський центр медіації»; Лабораторія медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Головне територіальне управління юстиції в Чернівецькій області, регіональні Центри з надання безоплатної правової допомоги як постійні партнери юридичної клініки.

Керівник проекту – Лідія Нестеренко, викладач-куратор юридичної клініки, керівник Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права, асистентка цієї ж кафедри.

Лідія Нестеренко

Лідія Нестеренко

асистентка кафедри публічного права