Новини

«Вибори: загрози чи рушій демократії?»

Elsa Chernivtsi

13.09.2023 ELSA Чернівці разом з ELSA Ukraine реалізували проєкт, приурочений Міжнародному дню демократії.

Захід був проведений у співпраці з ELSA Ukraine та EU Neighbourhood East – організацією, метою якої є налагодження взаємодії з молоддю країн Східного партнерства. У такий спосіб, ЄС підвищує обізнаність щодо своєї діяльності в регіоні, допомагає у розробці молодіжної політики та налагоджує співпрацю заради кращого майбутнього. Ця динамічна мережа допомагає комунікувати одне з одним між представниками з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова й України, країн ЄС та Великобританії.

Свої міркування щодо розвитку демократії у країнах ЄС та Україні, особливостей виборів як інституту безпосередньої демократії, їх проведення та практичних аспектів захисту прав людини під час виборчого процесу презентували викладачі юридичного факультету: доктор юридичних наук, доцент, доцент кафедри публічного права юридичного факультету Ігор Ковбас та кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Іван Торончук. Окрім змістовних виступів, вони ініціювали предметну тематичну дискусію серед присутніх.

На заході учасники дізналися про те, чи сприяють вибори в Україні зміцненню демократичних інституцій і прав людини; як впливають вибори в Україні на співпрацю з Європейським Союзом та реалізацію євроінтеграційних цілей; чи допомагає досвід та підтримка ЄС Україні зміцнювати демократичні процеси та інституції; які виклики та перспективи є у співпраці України із ЄС в контексті підтримки демократії через вибори.

До слова, Міжнародний день демократії відзначається з 15 вересня з 2007 року. Він був запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з метою пропагування та дотримання принципів демократії. Ця дата набула для нас ще більшого значення в звʼязку із загарбницькою війною, що веде проти нас російська федерація, адже демократичні принципи є одними з тих цінностей, які відстоюють наші військові та народ.

Sofiia Matushak

Софія Матушак

студентка 322 групи, президент ELSA Чернівці