МЕРЕЖУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ КЛІНІК “ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ”: вектор напрямку розвитку – медіація

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
vektor napriamku rozvytku mediatsii

Активності у межах проєкту «ЮРИДИЧНІ КЛІНІКИ – АГЕНТИ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ МЕДІАЦІЇ ЯК СПОСОБУ ВИРІШЕННЯ СПОРІВ» зростають!

Знайомтесь, команда проєкту:

1. Лідія НЕСТЕРЕНКО, керівниця проєкту, юридична клініка юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

2. Ірина РОМАНЮК, координатор реалізації проекту в м. Чернівці, юридична клініка юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

3. Михайло Васильович Лотоцький, координатор реалізації проєкту в м. Івано-Франківськ, юридична клініка Університету Короля Данила

4. Катерина ДАНЧЕНКО-НАГОРНЯК, координатор реалізації проєкту в м. Івано-Франківськ, юридична клініка «Феміда» Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ.

Радісна звістка – нас стало більше! Ще більше агентів медіації ми зможемо підготувати! До участі в проєкті долучилася юридична клініка Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, керівник – Іван Костів. 

Сьогодні, 7 листопада, учасників проєкту гостинно зустрічала юридична клініка Університету Короля Данила.

yurydychna klinika Universytetu Korolia Danyla

Модераторка зустрічі, та за сумісництвом – натхненниця проєкту, Лідія НЕСТЕРЕНКО ознайомила учасників з ідеєю, місією та “дорожньою” картою проєкту #ЮК_АГЕНТИ_МЕДІАЦІЇ.

Пряма мова: “ЮК_АГЕНТИ не лише МЕДІАЦІЇ, але й комунікації та нетворкінгу. Віртуальне знайомство перейшло в реальне. Акценти розставлені, відповідальні особи – визначені, попередній план проведення опитування: «Рівень правової та медіаційної обізнаності населення міст Чернівці, Івано-Франківськ та областей» – складено! Про наступну зустріч домовлено. Медіація поступово вкорінюється в наше життя”.

Особливої атмосфери додав і обмін кращими практиками діяльності юридичних клінік.

Так, керівниця юридичної клініки юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ірина РОМАНЮК, відмітила, що юридичні клініки для успішної діяльності повинні виходити з зони комфорту, розширювати свої горизонти, в тому числі у напрямку проектного менеджменту. Ілля ЮРІЙЧУК, аспірант кафедри публічного права, член робочої групи Проєкту Програми ЄС «ERASMUS+KA2» Медіація: навчання та трансформація суспільства” (MEDIATS) за №599010-EPP-1-2018-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP ознайомив учасників заходу з тонкощами та перевагами грантової проектної діяльності.

Окрему увагу часники зустрічі звертали на нормативні підстави застосування процедури медіації в Україні. Ілля ЮРІЙЧУК розповів про перспективи прийняття законопроекту про медіацію та участь в цьому процесі нашого факультету. Зокрема про науково-експертний висновок робочої групи по виконанню грантового проекту  Програми ЄС «ERASMUS+KA2» Медіація: навчання та трансформація суспільства “(MEDIATS)” за №599010-EPP-1-2018-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича щодо Проекту Закону України «Про медіацію», наданий на запит Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України № 196/34743-33-19/11.1.1 від 25.10.2019 р.

obmin krashchymy praktykamy diialnosti yurydychnykh klinik

Активності за проєктом тривають, отож слідкуйте за хештегами майбутніх публікацій. 

 #ЮК_АГЕНТИ МЕДІАЦІЇ

#ЮК_південно_західного_регіону

#регіональні_проєкти_ЮК

#мережа_ЮК

#розвиваймося_разом

Зустріч є частиною заходів регіональної ініціативи “Юридичні клініки – агенти популяризації медіації як способу вирішення спорів”, який впроваджується юридичною клінікою юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах проекту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”, що здійснюється Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Ірина Романюк

керівниця юридичної клініки 

Лідія Нестеренко

керівниця проєкту, керівниця лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права