Новини

Укорінюємо культуру медіації в регіоні!

Ukoriniuiemo kulturu mediatsii v rehioni!

Ти можеш бути першокласним спеціалістом, але якщо про це ніхто не знає, ти не зможеш надати послугу та допомогти людині реалізувати своє природнє право на медіацію!

Одне із завдань, що стояло перед Юридичною клінікою юридичного факультету декілька років назад в період ребрендингу та наразі стоїть перед Лабораторією медіації, переговорів та арбітражу – це популяризація своєї діяльності!

На нашу думку, вкорінення медіації як способу вирішення спорів можливе за умови тісної співпраці громадського сектору, системи безоплатної правової допомоги, професійної спільноти правників та наукової спільноти.

Саме тому ми долучилися до проекту “Правова освіта громадян через діяльність параюристів в територіальних громадах Чернівецької області”, що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В межах даного проекту, асистентка кафедри публічного права Лідія Нестеренко, була запрошена в якості лектора до проведення тренінгу “Школа параюристів” 23 травня 2019 р., а 6 червня 2019 р. та 13 серпня 2019 року до практичних семінарів: “Реалізація прав громадян в територіальних громадах області”. Питання, які цікавили учасників: куди звернутися за юридичною консультацією, хто може допомогти скласти процесуальний документ, в якому випадку не обов’язково звертатися до суду для вирішення конфлікту? Ці послуги вже тривалий час успішно надає наша Юридична клініка під керівництвом Ірини Романюк!

Там відбулося і знайомство з медіацією як способом вирішення спорів та діяльністю Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу. Учасники отримали відповіді на питання, що таке медіація, які її переваги, як вона працює, де знайти медіатора, які основи довіри до медіатора, хто відповідатиме за шкоду заподіяну медіатором, які гарантії реалізації медіаційної угоди?

Одне із основних запитань, які цікавили учасників було: «Які правові основи застосування медіації в Україні?» На це запитання відповідали і на підсумковій зустрічі, що відбулася 8 листопада 2019 року.

Окреслили перспективи прийняття законопроекту про медіацію та участь в цьому процесі Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу. Зокрема, про науково-експертний висновок робочої групи по виконанню грантового проекту  «Медіація: навчання та трансформація суспільства “(MEDIATS)” за №599010-EPP-1-2018-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP Програми ЄС «ERASMUS+KA2» від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича щодо Проекту Закону України «Про медіацію».

Навики ведення переговорів – це обов’язкове вміння яким повинні володіти не лише правники, але й всі, хто причетний до реалізації прав громадян у будь-якій сфері. Медіація – це переговори, але не будь які переговори – це медіація.

Про досвід застосування медіації як послуги «pro bono» читайте незабаром на сторінці Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу!

Lidiia Nesterenko

Лідія Нестеренко

керівник Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу