Новини

Онлайн-лекція «Процедура та роль помилування в пропозиціях кримінальної реформи»

Zoom Screenshot

28 лютого 2023 року викладачі кафедри кримінального права та студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича доєднались до онлайн-лекції на тему «Процедура та роль помилування в пропозиціях кримінальної реформи». Лекторкою була Ерін Макбрайд – доктор юридичних наук, професор Університету Вісконсіну у Медісоні, США, Директор програми екстернату для корінних народів, Директор урядової та законотворчої клініки Університету Вісконсіну у Медісоні, США.

Своїми враженнями поділилася студентка 2 курсу юридичного факультету Софія Матушак. На її думку: “Перш за все, неможливо не зазначити те, який вражаючий досвід у правничій сфері має Ерін Макбрайд. Під час лекції вона активно апелювала про важливість расової та класової рівності. Особливо захоплюючою та пізнавальною для мене була розповідь пані Макбрайд про виступ у Організації Обʼєднаних Націй щодо надання гідних умов проживання та захисту прав корінних народів США. Також я дізналася про нюанси й тонкощі процедури помилування в США, зокрема процесуальну та юридичну різницю між помилуванням, наданим президентом та губернатором. Оскільки лекторка проживає та здійснює професійну діяльність у штаті Вісконсин, то ми детально ознайомилися діяльністю 46-го (та чинного) губернатора даного штату Тоні Іверса, а також його політикою щодо помилування. Цікаво, що він досить позитивно ставиться до даного явища та за період свого терміну на чинній посаді помилував близько 2000 людей. До того ж, Ерін Макбрайд розповіла про відмінності підходів демократів та республіканців до кваліфікацій злочинів та відбування покарання. Усі присутні на лекції погодилися, що неймовірно важливо, щоб в таких питаннях губернатор та законодавці були однодумцями, не зважаючи на належність до тієї чи іншої політичної партії.

Як зазначила лекторка, cередній час розгляду в Національному центрі помилування заявки про помилування складає 8-12 місяців, від початку до кінця. Сюди входить час, необхідний для виконання кроків, повʼязаних з оформленням державних документів. Вочевидь, отримання помилування – тривалий процес, у який залучено безліч людей, що його супроводжують. Губернатори з об’єктивних причин надають помилування набагато частіше, ніж Президент.

Безумовно, лекція була пізнавальною, адже вона присвячена досить контроверсійній темі. Це підтвердилося численними питаннями та дискусіями між лекторкою та присутніми викладачами й студентами.”

Дякуємо організатору – кафедрі інформаційного, господарського та адміністративного права факультету соціології та права КПІ ім. Ігоря Сікорського за чергове запрошення взяти участь у науковому заході.

Olena Yushchyk

Олена Ющик

доцентка кафедри кримінального права

sofiia-matushak

Софія Матушак

студентка юридичного факультету