Професор Лондонського Університету Браян Горлік відвідав юридичний факультет ЧНУ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Mr. Brian Gorlick at Chernivsti Law School

09 вересня 2021 року викладачі, аспіранти та студенти юридичного факультету (у тому числі бакалаври і магістри ОПП «Право» та ОПП «Міжнародне право») мали унікальну можливість поспілкуватися з одним із провідних науковців Лондонського університету, професором Браяном Горліком (Brian Gorlick) на актуальні теми сьогодення: від проблеми біженців по всьому світу до специфіки юридичної освіти у Великобританії.

Свою освіту Б. Горлік здобув в Університеті Вінніпегу (бакалаврат), у Йоркському університеті (магістратура), також закінчив юридичний факультет Осгуд-Холу (доктор права) та Лондонську школу економіки і політичних наук (магістр права з відзнакою), після чого долучився до колегії адвокатів провінції Онтаріо.

Окрім цього декілька років проф. Горлік був редактором з політичних питань у Міжнародному журналі по правам біженців (Oxford University Press), а також надавав юридичні послуги у сфері міграційного права в Торонто (Канада).

В цілому Брайан Горлік пропрацював в Управлінні Верховного Комісаріату ООН у справах біженців більше 25 років, впродовж яких у складі місії він побував у Туреччині, Індії, Швеції, Нью-Йорку, країнах Карибського басейну, Малайзії та в Женеві. Наразі проф. Горлік є провідним викладачем у Лондонському університеті, і паралельно займається волонтерською діяльністю у сфері міжнародного права, особливо цікавиться захистом і допомогою біженцям та мігрантам.

Як з’ясувалося, пращури професора Горліка є вихідцями з буковинського села Волока, котрі серед перших хвиль еміграції вирушили шукати кращої долі у далекій Канаді. Прикметно, що країна, яка колись дала прихисток для родин десятків тисяч мігрантів з усього світу, і надалі – в особі одного з їхніх нащадків – демонструє усім нам приклад зразкового толерантного ставлення до біженців та дієвого вирішення проблем, з якими вони стикаються.

Дякуємо за допомогу у організації візиту к.ю.н. Василю Онофрейчуку та д.ю.н. Сергію Нежурбіді.