Новини

Неймовірний шанс розширити освітні горизонти

Erasmus Study

Однією з переваг юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича є можливість семестрового навчання студентів за кордоном на умовах Програми академічної мобільності Еразмус+. Важливим є той факт, що Освітні Програми для спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» містять навчальну дисципліну «Європейська Грантова система», метою якої є допомогти студентам реалізувати можливості академічного обміну.

Цього року шанс навчатися у рамках зимового навчального семестру 2022-2023 рр. в м. Клагенфурт (Австрія) отримали студенти ІV курсу спеціальності «Міжнародне право» Руслан Каряка та Ельвіна Гуцул.

Вони діляться своїми враженнями.

Руслан Каряка

Обмін студентами – це не лише оплачуване навчання, це справжня можливість довести собі, що ти можеш досягти успіху в саморозвитку та досягненні своїх професійних амбіцій.

Зимовий семестр 2022-2023 рр. став для мене другим подібним досвідом за моє студентське життя. Я отримую величезну практику, поліпшую рівень знання мов, знайомлюся з багатьма чудовими молодими людьми – студентами з різних країн.

Місто Клагенфурт – це місто-побратим Чернівців, яке знаходиться на березі дивовижного озера Вьортерзее, де я маю змогу навчатися, отримувати нові освітні навички, знайомитися з історією та культурою Австрії, просто подорожувати, дихаючи справжнім альпійським повітрям.

Ельвіна Гуцул

Клагенфурт – це дуже затишне та мальовниче містечко в Австрії, дещо схоже на Чернівці. Клагенфуртський університет (AAU) – молодий та інноваційний. Жива атмосфера та почуття відкритості університету роблять його привабливим для багатьох студентів, у тому числі іноземних.

Перш ніж приїхати сюди, я переживала та вагалася чи впораюся, проте навчання в іноземному університеті – це досвід, який розділяє життя на “до” і “після”. Це час, коли дорослішаєш та ламаєш власні стереотипи. Університет заохочує студентів саморозвиватись, тут є багато заходів, гуртків та велика бібліотека.

Однією з цілей програми є культурний обмін. Я познайомилася з культурою нової країни, отримала нові цікаві враження. Окрім того, мені випала чудова можливість краще вивчити іноземну мову, що є важливим для моєї професії. Навчання в європейському університеті проходить німецькою та англійською мовами, тож можна значно покращити свої знання. А оскільки спілкування з іншими студентами також відбувається іноземною мовою, можна вдосконалити не лише професійну лексику, а й розмовну.

По приїзду було багато труднощів, особливо складно вийти із зони комфорту. Проте переїзд і навчання в іншій країні дозволили мені стати більш самостійною та завдяки цьому я навчилася вирішувати різного роду питання. В основному отримала корисний досвід.

У підсумку можу сказати, що ця програма є чудовою можливістю проявити себе, здобути нові юридичні знання та розширити свій кругозір. Я зрозуміла, що не потрібно боятися нового, адже існує багато можливостей, цікавих знайомств та позитивних вражень.

Наші студенти висловлюють подяку юридичному факультету Чернівецького національного університету Юрія Федьковича та Клагенфуртському університету в Австрії за неймовірний шанс розширити свої освітні горизонти завдяки здобутому зарубіжному досвіду.

Але головне, що у ході спілкування з іноземними молодими людьми наші студенти, переповнюючись національною гордістю, розповідають іноземцям, якими мужніми є Україна та її народ, як сьогодні наша держава відважно відстоює свою державність та, водночас, потребує підтримки світу у боротьбі за своє майбутнє, за європейські цінності свободи та демократії.

Svitlana Karvatska

Світлана Карвацька

докторка юридичних наук, професорка

Nataliia Kyryliuk

Наталія Кирилюк

кандидатка юридичних наук, доцентка