Новини

Навчальний візит до ІТТ № 1 у м. Чернівці: майбутні правники ознайомилися із втіленням європейських стандартів прав затриманих на практиці

Students Visit

Завдяки співпраці юридичного факультету із Головним управлінням Національної поліції в Чернівецькій області студенти 4 курсу здійснили візит до Ізолятора тимчасового тримання №1 (м. Чернівці). Зустріч відбулася у рамках бінарного заняття з дисципліни «Міжнародний захист прав людини». У ній взяли участь викладачі кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства к.ю.н., доцент Торончук І.Ж., асистент Лабик А.Р. Ознайомлення студентів з особливостями роботи ІТТ № 1, його організаційною структурою, правовою основою діяльності провели Володимир Волощук, начальник сектору організаційного забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб ГУНП у Чернівецькій області, Василь Руданець, інспектор відділу підтримки управління головної інспекції ГУНП в Чернівецькій області, Ілля Бадюк, начальник ізолятора тимчасового тримання №1 (м.Чернівці) ГУНП в Чернівецькій області.

Варто відзначити, що робота Ізолятора тимчасового тримання № 1 в м. Чернівці організована на основі сучасних європейських та світових стандартів, які гарантують належні умови перебування затриманих осіб. Так, студентам було продемонстровано кімнати для слідчих та адвокатів, огляду та зберігання речей утримуваних осіб, побачень та інтерв’ювання й надання медичної допомоги, власне камери для затриманих, оновлені системи опалення та водопостачання. Окрему увагу пан Володимир звернув на вдосконалену охоронну систему, яка вийшла на новий рівень завдяки встановленню цифрового відеоспостереження у поєднанні з інформаційною підсистемою “Custody Records”. Остання дозволяє працівникам поліції не лише дистанційно слідкувати за приміщеннями ІТТ та затриманими, які в ньому перебувають, а й фіксувати усі дії щодо таких осіб на цифрових носіях.

Окрім цього, студенти змогли проаналізувати із поліцейськими ІТТ актуальні питання забезпечення прав затриманих осіб, зокрема й механізм протидії катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню, абсолютна заборона яких встановлена статтею 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Було обговорено також засоби забезпечення поваги до приватного життя і кореспонденції затриманих осіб у світлі недавніх законодавчих змін та оновлення матеріально-технічних ресурсів ІТТ, враховуючи відповідну практику Європейського суду з прав людини.

Проведення таких бінарних занять є пізнавальним та має вагоме практичне значення, адже дозволяє не лише зробити навчання більш цікавим, а й продемонструвати здобувачам безпосередній процес правозастосування.

Враженням від проведеного заняття поділився студент 4 курсу спеціальності «Право» Максим Суховерський:

«Загалом відвідини місця попереднього ув’язнення були пізнавальними. Ми дізналися про особливості роботи ІТТ та напрямки впровадження найкращої практики поводження із затриманими. Ми мали змогу практично ознайомитись з умовами перебування осіб, яких доставляють до ІТТ № 1 м. Чернівці. Після навчального візиту переконався, що у даному ізоляторі тимчасового тримання дотримуються основні права підозрюваних у вчиненні кримінальних чи адміністративних правопорушень, адже працівники відповідально ставляться до своїх функціональних обов’язків, де основним критерієм є повага до прав і свобод людини!»

Ivan Toronchuk

Іван ТОРОНЧУК

доцент кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства

Анастасія ЛАБИК

асистент кафедри Міжнародного права та порівняльного правознавства