Вітальні слова професора Петра Пацурківського з нагоди річниці факультету

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Вітальні слова з нагоди річниці факультету

Синергетичний вибух!
Вельмишановна академічна спільното юридичного факультету
Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича!

Я щиро вітаю кожного із Вас із ДВАДЦЯТЬ ДЕВ’ЯТОЮ РІЧНИЦЕЮ з часу відродження юридичного факультету університету! Здається, це сталося нещодавно, а насправді промайнуло понад чверть віку. Це був час випробувань кожного із нас на стійкість, роки титанічної праці більшості членів академічної спільноти, період великих звершень.

Нещодавні студенти факультету самі встигли стати не тільки відомими науковцями та організаторами правничої освіти і науки, але й одними з найкращих в Україні правниками-професіоналами, частиною політичної еліти країни, навіть державними діячами. Їх усіх об’єднує наш юридичний факультет, їх спільне студентське минуле. Тому і подальші мої слова насамперед про студентів і для студентів.

Ви маєте у кого вчитися і на кого рівнятись. Підвалини традицій нашого факультету заклали в числі інших всесвітньовідомі постаті: Євген Ерліх, основоположник соціологічної доктрини права, предтеча посткласичної методології правопізнання; Ганс Грос, основоположник криміналістики як доктрини, новітніх для свого часу технік і технологій розкриття злочинів; Алоїз Шумпетер, фундатор інноваційної традиції наукової школи факультету з фінансового права.

Вони дивилися і бачили на багато десятків років вперед, за горизонти своїх сучасників, залишили нам неперевершені зразки мистецтва швидше від інших схоплювати нові історичні виклики і знаходити найкращі відповіді на них. Ми стоїмо на їх плечах, а тому дивимося та бачимо ще дальше їх горизонтів. Закладені нашими попередниками традиції ми зберігаємо не в архівах пам’яті чи сховищах бібліотек, а у матрицях наших повсякденних вчинків та буденних справах.

Наше найбільше багатство сьогодні, поряд із досвідом та традиціями факультету – це увесь наш креативний колектив, а також наша спільна віра у те, що ми творимо.

Рушійна сила нашого колективу – це студентство. Їх невгамовні потреби та бажання пізнати себе і світ, в тім числі світ права, давно стали perpetum mobile бурхливого розвитку та зростання факультету, його надійним вітрилом.

Загальнолюдські цінності стали і нашими цінностями.
Наш девіз – діяти спільними зусиллями.
Наше кредо – бути апостолами справедливості.
Наше найголовніше правило – прагнути у всьому бути найкращими, перевершувати себе.

Ми не зраджуємо нашим ідеалам. Коли за підсумками осінньо-зимової заліково-іспитової сесії університет визначив 125 найкращих студентів з усіх факультетів, разом взятих, то 25 з них виявилися студентами-юристами! А із 25 найкращих студентів-першокурсників університету аж 9 – 36% ! – виявились студентами-юристами.

У загальнонаціональному масштабі якість фахової підготовки наших студентів ще очевидніша: влітку 2019 р. 93,5% випускників бакалаврату факультету уз тих, які поступили в магістратуру спішно склали вступні іспити, що проводилися методом комп’ютерного тестування за принципами ЗНО, в той час як аналогічний середній показник для усіх бакалаврів-юристів України, що поступили у 2019 р. в магістратуру, склав тільки 40%.

Наші студенти не стали б такими успішними, як би не мали таких прекрасних викладачів. Це студенти добре усвідомлюють і віддячують взаємністю, що можна проілюструвати наступним фактом : у 2018 р. 96,8% усіх випускників бакалаврату факультету, які поступили у магістратуру, знову обрали Чернівецьку правничу школу. Даних за вступників 2019 р. ще не оприлюднено.

Це не тільки дуже висока довіра студентів до факультету, але й ще більше зобов’язання для його науково-педагогічної спільноти.

Тож не забуваймо аксіоматичної максими Екзюпері: «ти відповідальний перед тим, хто тобі довірився!». Ця максима і про нас, а також і для нас.

Щиро Ваш, декан юридичного факультету
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича,
професор Петро Пацурківський