Новини

Медіація та особливості спілкування під час війни

Meeting

20 листопада 2023 р. з метою ознайомлення студентів різних курсів юридичного факультету та студентів кафедри психології Лабораторія медіації, переговорів та арбітражу у співпраці з Лабораторією людських прав та громадськими організаціями «Буковинський центр медіації» та «Агенція медіації та діалогу» провела правопросвітній захід з елементами тренінгу «Медіація та особливості спілкування під час війни».

Медіація є інструментом, що може допомогти людям запобігти появі конфліктів (спорів) між ними або врегулювати їх та побудувати містки порозуміння. Цей інструмент критично важливий для України у зміцненні соціальної згуртованості перед обличчям нинішньої російсько-української війни. Тому студенти мали змогу разом з завідувачкою кафедри публічного права, д.ю.н., проф., медіаторкою Русланою Гаврилюк подискутувати про мега потрібні наразі у нашому суспільстві теми: ознайомилися з основами медіації, її перевагами, відчули через призму практичної вправи, як важливо працювати з емоціями людей. З медіаторкою, к.ю.н., доценткою кафедри публічного права, заступницею декана Оксаною Меленко подискутували про те, коли можлива медіація, навчалися визначати медіабельність конфліктів (спорів) на прикладі окремих конфліктних ситуацій. Велась мова і про ті техніки, інструменти спілкування, які можуть бути корисні в комунікації, зокрема, в умовах воєнного стану. Та, врешті, разом з Лідією Нестеренко, керівницею навчально-наукової лабораторії медіації, переговорів та арбітражу ЧНУ ім. Ю. Федьковича спільно створили портрет компетенцій та навичок медіатора!

Учасниками тренінгу були студенти 1,2,3 курсів юридичного факультету, 6 курсу магістерської програми ОПП “Медіація”, викладачі та студенти кафедри психології ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Подія відбулася в рамках Щорічного Місячника Медіації в Україні, організованого за ініціативи Національної асоціації медіаторів України.

Havrylyuk Ruslana Oleksandrivna

Руслана ГАВРИЛЮК

д.ю.н., проф, завкафедри публічного права, гарант ОПП «Медіація» спеціальності 081 Право