Критичний аналіз запитань та відповідей: бінарні заняття від теорії до практики

Critical Thinking

13 березня у межах співпраці між юридичним факультетом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у Чернівецькій області відбулася бінарна онлайн-лекція з навчальної дисципліни вільного вибору «Критичне мислення».

Так, головний юрист відділу забезпечення роботи контактного центру Марія Ємельянова на запрошення кафедри теорії права та прав людини взяла участь у лекційному занятті «Критичний аналіз запитань та відповідей» для студентів 2-го курсу. Вона розповіла майбутнім юристам про специфіку юридичних запитань та відповідей, які є структурними елементами телефонного консультування громадян та роботу контакт-центру системи безоплатної правової допомоги у цілому.

Під час лекційного заняття теоретичні аспекти сутності, структури, видів запитань та відповідей були переведені у практичну площину. Зокрема обговорювалося: які запитання до юриста контакт-центру є найбільш поширеними; чи завжди клієнти вміють формулювати запитання; як часто юрист вдається до уточнюючих запитань; чи відбувається блокування клієнта через агресивне звернення; чи завжди клієнти розуміють відповіді, юридичну термінологію; наскільки повною є відповідь юриста в умовах обмеженого часу консультування.

Розмова з практикуючим юристом вийшла жвавою та змістовною, адже студентів цікавили й власні запитання: чи телефонують на лінію 0800 213 103 діти; на які дзвінки юристам відповідати найважче; що робити, якщо 10 хвилин, відведених на консультування клієнта, не достатньо, аби надати йому вичерпну відповідь; скільки в середньому за зміну вдається прийняти дзвінків; які запитання клієнтів найбільше запам’яталися; студенти якого року навчання можуть працевлаштуватися до центру безоплатної правової допомоги та ін.

Зустріч відбулась в дружній атмосфері у форматі конструктивного діалогу. За результатами проведеного заходу учасники відзначили необхідність розширення подальших проєктів в цьому напрямі.

Донченко Ольга Павлівна

Ольга ДОНЧЕНКО

к.ю.н., асистентка кафедри теорії права та прав людини