Новини

Інтерв’ю – диспут «Кримінальна юстиція і воєнний стан»

Kryminalna yustytsiia i voiennyi stan

Війна в Україні створила непрості виклики, зокрема, і для кримінальної юстиції. Робота усіх органів кримінальної юстиції у період воєнного стану повинна бути злагодженою і стабільною, що водночас, потребує прийняття неординарних рішень для вирішення непростих завдань.

Як не схибити з правового поля і в умовах війни суворо дотримуватися усіх процедур? Як оперативно приймати процесуальні рішення, коли навіть дорога до робочого місця може загрожувати життю? Як зберегти функціонування суду, прокуратури, СБ та інших органів кримінальної юстиції?

Ці та інші питання обговорені 23 березня 2022 року під час інтерв’ю-диспуту з Паскевською Юлією Анатоліївною професоркою кафедри забезпечення державної безпеки Київського інституту національної гвардії України, головою Громадської ради при Міністерстві юстиції України (2019-2021), Національним консультантом Ради Європи з пенітенціарної системи, кримінальних покарань та пробації та магістрами і викладачами кафедри кримінального права юридичного факультету.

Студенти також активно обговорювали нововведення до Кримінального кодексу України, зокрема ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» та ст. 43-1 Виконання обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

Окремим блоком питань були питання гарантій поводження з військовополоненими, які визначені Женевськими конвенціями та чому їх дотримання є нашим інтересом. Наголошено, що нам слід пам’ятати, що ця війна не лише про незалежність, територіальну цілісність, але й про цінності, які сповідує увесь цивілізований світ – про право належати до вільного світу, до кола тих держав де найвищими цінностями є демократія, права людини і верховенства права.

Захід проходив у змішаному форматі, що дало можливість усім учасникам активно долучитись до обговорення актуальних питань.

Halyna Zharovska

Галина Жаровська

д.ю.н., доцент, завідувач кафедри кримінального права