Команда студентів юридичної клініки ЧНУ ім. Юрія Федьковича в числі переможців консультування клієнтів з фінансових питань

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

17 жовтня 2020 р. студенти юридичної клініки ЧНУ ім. Юрія Федьковича Борис Смугільов (3 курс, скорочена форма) та Галина Волощук (5 курс, магістр спеціалізації Медіація), (команда ДУЕТ) стали півфіналістами Національного Турніру з консультування клієнтів з фінансових питань, що відбувся в м. Ірпінь на базі Університету державної фіскальної служби. Даний захід для студентів юридичних клінік України проводився завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”, і відповідно, тема турніру пов’язана з питаннями захисту прав споживачів фінансових послуг, а мета заходу – вдосконалення професійних навичок майбутніх правників.

Турнір провели в форматі моделювання процесу прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів та клієнта, роль якого виконували запрошені актори. Оцінювали учасників професійне журі: практикуючі адвокати, представники нотаріату та інших сфер професійної правничої діяльності. Турнір складався з трьох частин: чвертьфінал, півфінал та фінал. Кожна з команд мала по 30 хв. для проведення якісної та продуктивної консультації. Для фіналістів було виділено по 45 хв. Після завершення юридичної консультації судді оцінювали інтерв’ю та визначали кращу з команд орієнтуючись не лише на якість юридичного аналізу ситуації, але також те, як юристи ставились до клієнтів, їхню командну роботу, а також на рівень співпраці з клієнтом. Для кожної частини завчасно було повідомлено учасникам коротку фабулу, для приблизної підготовки.

Для всіх учасників турніру подібний захід став чудовою можливістю розвинути навички інтерв’ювання з клієнтом з фінансово-правових питань та закріпити вміння надати первинну консультацію на рівні “юрист-клієнт” під час ведення прийому в юридичному офісі, примножуючи при цьому свої теоретичні знання з курсів “Фінансове право” та “Захист прав споживачів фінансових послуг”, набуваючи практичні навички для подальшої професійної діяльності.”

На завершення наведу вислів однієї з організаторок конкурсу: “Я дуже радію тому, що ми змогли провести цей Турнір. Сподіваюся, що він став корисним. Найперше – для студентів і тепер, повернувшись до своїх юридичних клінік, вони зможуть застосувати нові навики в реальному консультуванні. Турнір з консультування став, по суті, ще одним форматом роботи Асоціації в напрямку практичного загартовування майбутніх правників”, – Марія Цип’ящук, координаторка Турніру.

матеріал підготувала Галина Волощук,
магістр 5 курсу, ОПП “Медіація”