Новини

Всеукраїнський конституційний дискурс «Людський вимір права» за участі представників юридичного факультету

Conference

Юридичний факультет ЧНУ ім. Юрія Федьковича, беззаперечно, вважається простором великих можливостей для професійного становлення студентів-правників, з-поміж яких – провадження наукової діяльності під фаховим керівництвом професорсько-викладацького складу юридичного факультету.

11 листопада 2023 року на базі кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія» (м. Одеса, Україна) відбувся ІІ (фінальний) етап VIII Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені М.П. Орзіха «Людський вимір права», де Олександром Шевчуком, студентом ІІІ курсу ОП «Право» (302 група), було представлено доповідь на тему «Інститут Омбудсмана в Україні під час збройного конфлікту: правова роль та особливості функціонування» в рамках однойменної наукової роботи, поданої на Конкурс.

Науковий керівник – Щербанюк О.В., д.ю.н., проф., завідувач кафедри процесуального права ЧНУ ім. Ю. Федьковича, проф. Вільнюського університету, член Науков.-консульт. ради при КСУ, член Науков.-консульт. ради при Голові ВРУ.

У ході доповіді наголошено на ключових аспектах функціонування даного правового інституту, простежено та виокремлено взаємозв’язок між специфікою його діяльності та новими викликами для держави внаслідок повномасштабної збройної агресії рф.

Свої міркування з приводу події навів Олександр Шевчук: «Надзвичайно цікаво долучатися до різноманітних наукових заходів, демонструючи власні наукові доробки з попередньо обраної тематики дослідження. Цього разу взяв участі у Всеукраїнському дискурсі, присвяченому вшануванню пам’яті М.П. Орзіха, відомого вченого-конституціоналіста. Примітно, що в рамках заходу було представлено різноманітні доповіді, насамперед, пов’язані з актуальними темами в умовах сьогодення, обговорення яких викликало чималий інтерес в учасників – представників різних правничих шкіл України. Проведення подібних заходів має вагоме та засадниче значення для становлення майбутніх фахівців та науковців. Щиро дякую проф. Щербанюк О.В. за науковий супровід, а також організаторам Всеукраїнського конституційного дискурсу!».

Oleksandr Shevchuk CHNU

Олександр ШЕВЧУК

студент 3 курсу юридичного факультету