Новини

День Гідності та Свободи на юридичному факультеті: флешмоб «Жовта стрічка»

Zhovta Strichka

21 листопада – День Гідності та Свободи в Україні. Це визначна, пам’ятна дата для кожного українця. Ми – незламна нація! Народ, який перемагає та знищує тиранів. Ми боремося з агресором вже довгі роки, тримаємо його тиск та тримаємо наш стрій, залишаємося людьми, живемо, любимо та навчаємось.

Гідність та свобода вписані в генетичний код українців. Століттями українська нація доводила, що ніхто не позбавить нас цих якостей. Цю істину підтвердили й доленосні для незалежної України революції та війна з російським загарбником. Агресору не вдасться забрати в українців ні Гідність, ні Свободу!

У День Гідності та Свободи пролунав заклик до українців та всього демократичного світу провести флешмоб: пов’язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на тимчасово окупованих територіях.

Рух спротиву “Жовта стрічка” виник навесні 2022 року в Херсоні майже одразу після того, як його захопили російські війська, і швидко поширився на інші тимчасово окуповані території, зокрема у Бердянську, Енергодарі, Луганську, Новій Каховці, Криму та тимчасово окупованих містах Донеччини. Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури активісти продовжували підпільний протест. На вулицях міст з’являлися проукраїнські плакати та графіті, а на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій — пов’язана жовта стрічка як символ опору російській окупації.

Активісти не тільки чинили інформаційний спротив, але й зірвали одну зі спроб провести псевдореферендум у Херсонській області навесні 2022 року. “Жовта стрічка” на Херсонщині має щасливий фінал — 11 листопада українська армія звільнила Херсон та всю правобережну Херсонщину. Разом з тим, близько 20% території України залишається окупованою. Там продовжують чинити спротив сміливі українці. Відтак, у День Гідності та Свободи спільнота “Жовта стрічка” закликає увесь світ долучитися до флешмобу: “Ми закликаємо весь світ підтримати мужніх людей, які висловлюють непокору окупації. 21 листопада пов’яжіть на одяг чи розмістіть у себе на дверях, балконі, паркані, в офісі жовту стрічку на знак того, що вболіваєте за українців на тимчасово окупованих територіях та підтримуєте їхнє прагнення свободи”!

Студенти юридичного факультету разом з кафедрою теорії права та прав людини, лабораторією прав людини у День Гідності та Свободи українців на знак підтримки й вдячності до всіх, хто не зламався під російським тиском приєднались до флешмобу «Жовта стрічка».

Дякуємо всім, хто захищає нашу землю!

Схиляємо голови перед усіма, хто віддав своє життя за нашу країну та свободу!

Разом переможемо!

Слава Україні!

Oksana Bunchuk

Оксана Бунчук

к.ю.н., доцент кафедри теорії права та прав людини