Новини

ІХ Всеукраїнська школа з фінансового та банківського права

deviata vseukrainiska shkola z finansovoho ta bankivskoho prava

Сьогодні, 5 грудня 2020 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича у дев’ятий раз підряд зібрав на своїй платформі учасників Всеукраїнської школи з фінансового та банківського права. Безпосереднім організатором школи уже традиційно виступає разом з Чернівецьким осередком Ліги студентів Асоціації правників України на чолі з їх керівником Діаною Драгомерецькою кафедра публічного права з її завідувачкою Русланою Гаврилюк на чолі.

Окрім господарів, у школі з фінансового права взяли участь студенти різних курсів навчання з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Національного університету «Одеська юридична академія», Київської національної академії внутрішніх справ, Львівського державного університету внутрішніх справ, Київського університету імені Бориса Грінченка, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій та коледжу ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

Щоразу Всеукраїнська школа з фінансового та банківського права обирає собі опорну тематичну платформу, навколо якої вибудовується уся палітра тематичних виступів спікерів школи та наступних дискусій. Такою об’єднуючою тематичною платформою вищезазначеної школи цього разу була проблема парадигмально нових для України податково-правових інновацій.

Традиційно у якості першого спікера Всеукраїнської школи з фінансового і банківського права виступила від приймаючої сторони завідувачка кафедри публічного права, д.ю.н., доц. Руслана Гаврилюк з топовою темою «Податкова амністія: pro&con». Нею були підняті головним чином вузлові світоглядні та методологічні питання проблеми, зокрема: податкова амністія як ціннісний виклик суспільству; кому потрібна податкова амністія, найефективніші світові підходи до здійснення податкової амністії та потрібна чи ні, а якщо так, то яка податкова амністія, що і кому вона принесе? Позиції студентів із вищезазначених питань виявилися найрізноманітнішими, аж до виключно протилежних.

Зацікавив студентів і другий за порядком виступів спікер школи старша юристка практики корпоративного права та M&A, адвокат АО Sayenko Kharenko (м. Київ), що спеціалізується на корпоративному праві, корпоративному управлінні та транзакціях зі злиття і поглинання, Оксана Даскалюк, котра запропонувала до обговорення досить нову для України проблему «Закон про «спліт»: просто про складне».

Ксенія Добрєва, юристка практики вирішення спорів з податковими та митними органами Arzinger law firm (м. Київ), яка має значний практичний досвід у оскарженні результатів податкових перевірок компаній, що входять до складу великих міжнародних груп та здійснюють господарську діяльність у агропромисловому секторі, у сфері охорони здоров’я та фармацевтики, порушила перед студентами у якості спікера традиційну за формою, але  переповнену новітнім змістом проблему: «Кримінальна відповідальність за порушення податкового законодавства».

Традиційний партнер Всеукраїнської школи з фінансового і банківського права завідувачка кафедри фінансового права Інституту права Київського національного університету імені тараса Шевченка професорка Оксана Музика-Стефанчук у межах надзвичайно актуальної проблематики «Питання зловживання правом у фінансових правовідносинах» зуміла оволодіти увагою студентів ще на початку своєї презентації та втримати її до завершення. Це той випадок, коли майстерності, як мовиться, не позичати.

Проте найбільше заінтригував студентів, за їх же чисельними свідченнями, спікер-бакалавр міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка, головний виконавчий директор (СЕО) Аналітичного центру “AdAstra”, Молодий Європейський Посол та Амбасадор цілей сталого розвитку від AIESEC та UNICEF Віктор Карвацький. За манерою спілкуватися, за стилем викладу матеріалу та педагогічними прийомами «завоювання» аудиторії, не кажучи про безперечну глибину проникнення у квінтесенцію піднятих ним проблем – «Українська система торгівлі викидами парникових газів: альтернатива вуглецевому податку» він був більше подібним на маститого професора авторитетного Західного університету, аніж на студента-бакалавра українського університету, хоча й столичного. Його виступ запам’ятався усім учасникам Всеукраїнської школи з фінансового та банківського права надовго.

Оригінальним було завершення цієї школи у виконанні спікера Емілії Курило, юристки Axon Partners (м. Київ), яка знає все про громадські організації, архаїчне трудове право, представництво у судах, договірне, податкове і корпоративне право із знову ж таки традиційною за формою та інноваційною за змістом темою «Фінансовий моніторинг: шкода чи рука допомоги для бізнесу». Додатковим приємним бонусом для самих витривалих та активних учасників школи від Емілії Курило стало навчання нею студентів азам аналізу цікавого практичного кейсу.

Школа вдалася, хоча вона вперше проводилася онлайн. Постійно у її роботі брало участь 50-60 учасників, а загалом впродовж дня платформу школи на сайті факультету та через Facebook Live відвідало більше 2000 осіб, хоча жодного адміністративного тиску на студентів не було. Вони самостійно та добровільно обрали собі перебування на вищезазначеній школі як корисне для себе.

До нових зустрічей, студентська громадо та сміливці-спікери, котрі не бояться найкаверзніших запитань від кмітливих студентів з усієї України.

Переглянути відео
Oksava V Melenko

Оксана Меленко

заступник декана юридичного факультету з навчально-методичної роботи