Стипендії на навчання на магістратурі у ЗВО Німеччині

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ця стипендіальна програма, завдяки якій ви можете поїхати на навчання в магістратурі Німеччини. Стипендія підтримує магістерські програми строком від 10 до 24 місяців і є однією з 19 можливостей DAAD для українців, що включає в себе:

– Щомісячну стипендію розміром 861 євро (У деяких випадках стипендія включає додаткові виплати: на оренду житла та на утримання членів родини, що їдуть з вами);

– Одноразову виплату, яку ви можете витратити на підручники, абонемент до бібліотеки, білети на конференції тощо;

– Відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад;

– Медичне страхування;

– Онлайн- чи офлайн-курс німецької мови, якщо вам потрібно її підтягнути;

– Відшкодування витрат на проходження TestDaF або DSH, якщо вам потрібно буде.

Аплікантом може стати будь-яка особа, яка:

 • Вже має диплом бакалавра (Ви можете податися на стипендію, якщо отримали ступінь бакалавра не пізніше як шість років тому) у будь-якій сфері, крім мистецтва та архітектури;
 • Поступила до німецького університету до початку дії стипендії, але не довше 15 місяців (при цьому, сама стипендія не покриває плату за навчання в університеті. Якщо обрана магістерська програма платна, вам доведеться самостійно покрити витрати на навчання);
 • Знає іноземну мову, якою викладають в університеті, і має мовний сертифікат на підтвердження цього.

Аплікаційна процедура здійснюється через онлайн-портал, де додаються:

 • Заповнена аплікаційна форма Information about your preferred master programmes.
 • Резюме у форматі таблиці (до 3 сторінок).
 • Мотиваційний лист (до 3 сторінок).
 • Підтвердження, що вас зараховано на магістерську програму у Німеччині. Якщо результатів конкурсу ще немає, підтвердження можна надати пізніше — до початку навчання на магістерській програмі.
 • Диплом про вищу освіту з додатком. Якщо ви навчаєтеся на останньому курсі бакалаврату, диплом можна надати пізніше — до початку навчання на магістерській програмі. Замість нього подайте виписку з оцінками за весь період навчання.
 • Мовний сертифікат, виданий не пізніше як два роки тому. Сертифікат має підтвердити, що ви знаєте мову, якою викладається магістерська програма.
 • Шкільний атестат.
 • Інші документи, що підсилять вашу заявку: довідки про проходження практики тощо.
 • Оригінал рекомендаційного листа від викладача, підписаний від руки. Завантажте форму для рекомендаційного листа на онлайн-платформі DAAD, попросіть викладача заповнити й відправте поштою на адресу інформаційного центру в Києві. Через пандемію у 2020 році цей крок можна пропустити.
 • Лише для тих, хто планує поїхати до Німеччини в рамках магістерської програми українського вишу — підтвердження, що український університет визнає академічні здобутки, що ви отримаєте в Німеччині.

Усі документи мають бути у форматі PDF.

Не забудьте додати переклад документів, виданих українською мовою. Переклад має бути англійською або німецькою мовою.

Важливий момент. Вступ на магістерську програму до університету в Німеччині — ваша відповідальність. Обирайте державний або акредитований державою університет й уважно стежте за кінцевим терміном подачі документів на вступ.

Джерело

заступник декана юридичного факультету
з наукової роботи та міжнародних зв’язків
Оксана Кіріяк